Jdi na obsah Jdi na menu
 


Holy War...Chapter Nine

30. 6. 2010

Bennu pospíchal, co mu síly stačily. Neutekl z boje, protože byl zraněný, ani ze strachu před svým protivníkem. Byl by nad rytířem Panny hravě zvítězil, jenže nyní tu bylo něco mnohem důležitějšího. Cítil, že jeho pán je v nebezpečí.
Okamžitě tedy přestal bojovat a spěchal mu na pomoc. Nedopustí, aby ublížili milovanému bráškovi. Ikkiho srdce bilo jako o závod. Krajina pod ním se slévala do jedné šedivé šmouhy.

*****

Když nejrychlejší ze Spectres konečně dorazil k sídlu vládce podsvětí, ucítil Athenin kosmos. Je tady. Musela se dostat do jeho těsné blízkosti.
Ti, kteří měli střežit palác, leželi mrtví na zemi. Pandora se zdála být  v bezvědomí.
Prudce rozrazil mohutná vrata a spatřil, jak před Hadesem stojí Athena v plné zbroji. Ve stejnou chvíli si Ikki povšiml také krvácejícího Seiyi u jejích nohou. Pegasova zbroj se zdála být zničená a jeho kosmos téměř zmizel.  Hadesův odvěký rival, rytíř Pegase, padl jeho rukou.
Seiyova smrt však v bohyni Atheně probudila smutek a vztek, jaký u ní Ikki ještě nezažil, a to bylo důvodem, proč vycítil blížící se ohrožení. Athena, nyní již bohyně války, v ruce třímala svou berlu a chystala se zaútočit na Hadese. Kdyby teď jeho neozbrojené tělo zasáhla veškerou svojí silou, zabila by ho.
Bohyně Athena stála tváří v tvář své Nemesis, v jejích očích se však zračilo odhodlání. Dílo vládce podsvětí bylo dokonáno. Z dvanácti zlatých rytířů již zbýval jen jeden. A Hades před chvílí smrtelně zranil jejího drahého Seiyu a vzbudil tak hněv, jaký nikdy předtím nepocítila.
Zkoncentrovala svůj kosmos a veškerou svoji moc, aby zničila jeho smrtelné tělo. 
Ikki neváhal ani vteřinku. Bleskově skočil před Hadese a vlastním tělem ho ochránil před ránou, kterou se mu bohyně chystala zasadit.
Athena si ani nestačila všimnout, co se stalo. Nevěřícně zírala na Spectre, který zastavil její útok.
Klesl na zem. Jakoby mu někdo probodal celé tělo ostrými dýkami. Athenina síla byla ohromující. Jeho zbroj se málem rozletěla na kusy. Nemohl se nadechnout. Z úst mu vytékala krev. Zatmívalo se mu před očima. Marně se pokoušel vstát. Nemůže dopustit, aby teď padl. Nesmí ho zklamat.
Hoch v tmavém plášti mlčky přistoupil blíž a sklonil se k němu. Vyhrnul si svůj dlouhý černý rukáv. Lehce se škrábl, až na bledé kůži zasvítily krůpěje rudé tekutiny, a poté přiložil dlaň na jeho hruď.
Bývalý Phoenix ucítil letmý dotek Hadesovy chladné ruky a tělem se rozlila nová vlna bolesti.
Odpusťte mi, Hades sama. Odpusť  bratříčku...
Ikki očekával, že ho každým okamžikem pohltí temnota. Místo toho však ucítil, jak jeho žilami proudí nový oheň a vrací ho zpět do života. Jeho zranění se hojila neuvěřitelně rychle, mnohem rychleji, než kdy dřív.
Okamžitě vstal. Cítil se zase silný. Hades několika kapkami své božské krve zachránil Ikkiho život. Bennu zbroj se zacelila a on nyní mohl opět bojovat  za svého pána a brášku.

Athena chvíli zůstala bez hnutí jako socha a nechápala, co se děje. Její útok na Hadese byl zmařen tím, kdo se od ní odvrátil. Nyní stál Bennu znovu na nohou, obklopen temnými plameny, a jeho kosmos byl mnohem silnější, než předtím. Chtěla zvednout berlu, kterou při svém nepodařeném útoku upustila na zem.

"Crucify Ankh!"
Bohyně ucítila, jak její smrtelné tělo spaluje ohnivý žár. Nyní se nedokázala ani pohnout. Obrátila pohled k bývalému rytíři Phoenixe. V jeho srdci spatřila hlubokou oddanost, která ale nenáležela jí.
"Ikki, proč ses i ty stal jedním ze Specters? Z jakého důvodu ho chceš chránit?"
Bennu neodpovídal. Neměl chuť jí něco vysvětlovat. Jí ne. Letmo pohlédl do Hadesových nepřítomných očí a obrátil se zpět k Atheně. "Když to teda chceš vědět... Jeho tělo je mým mladším bráškou..."
V bolestí zkřivené tváři se zračil údiv a překvapení. Tohle Athena nečekala. Na okamžik zadoufala, že ještě není pozdě. "Ale ten, za koho ses rozhodl bojovat, už není. Ty bráníš jen jeho stín. Už nemá žádnou naději. Ale my ano."  Její zrak padl na zraněného Seiyu, bezvládně ležícího na zemi.
Athenina slova vyvolala v Ikkim ohromnou vlnu nenávisti. V mysli se mu totiž vybavil dávný slib. Otočil se k bohyni zády a udělal krok směrem tomu, na němž jediném mu nyní záleželo. Spatřil v jeho tváři nepatrný, téměř mírumilovný úsměv.
Jejich pouto, nyní posvěcené božskou krví, bylo ve skutečnosti mnohem starší, než si doposud myslel. Vzpomněl si na svá poslední slova z minulého života...
 "Před 200 lety jsem přísahal, že pokud dostanu druhou šanci, povstanu z popela, abych ho znova chránil."
Bennu se odmlčel. Již nebylo co dodat. Co na tom, jestli jeho důvody pochopí. Jediným, kdo znal alespoň částečnou pravdu a akceptoval jeho rozhodnutí, byl Shaka. Možná jednou objeví i to, co až dosud zůstávalo skryto.
Vládce podsvětí přistoupil k Atheně. V jeho ruce se objevil meč se záštitou ve tvaru temných andělských křídel. "Je po všem," promluvil zcela klidným hlasem. Napřáhl se k ráně.
V tu chvíli se polomrtvý Seiya z posledních sil zvedl ze země, aby bohyni zaštítil svým tělem. Ostrá čepel vzápětí pronikla Pegasovým srdcem, a tak naráz ukončila životy obou jeho nepřátel.
Odvrátil se od nich a pohlédl na Ikkiho.
"Je konec, Hades-sama. Zvítězili jsme," řekl spectre uvolněně a na jeho tváři se mihl letmý úsměv.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Hyoga, 3. 7. 2010 17:46)

No, abych pravdu řekl, nic moc. Ten konec jste mohli vymyslet lepší.